امروز : دوشنبه 27 اسفند ماه 1397
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

آمادگی یک شبکه تحقیقاتی برای ارائه راهکار رفع معضلات سوانح رانندگی

آمادگی یک شبکه تحقیقاتی برای ارائه راهکار رفع معضلات سوانح رانندگی"رئیس شبکه تحقیقات سلامت در حوادث ترافیکی در پیامی آمادگی این شبکه را برای ارائه راه حل علمی برای رفع حوادث رانندگی اعلام کرد."

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، در پی وقوع حادثه برای دانشجویان واحد علوم و تحقیقات، باقری لنکرانی، رئیس شبکه تحقیقات سلامت در حوادث ترافیکی ، در پیامی آمادگی این شبکه را برای ارائه راه حل علمی برای رفع حوادث را نندگی اعلام کرد.

در این پیام آمده است: حادثه دردناک رانندگی چهارم دی ماه در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بار دیگر اهمیت توجه به سوانح رانندگی را یادآوری می‌کند.

روزمرگی‌ها و درک نادرست از مخاطرات باعث شده، ایمنی خودرو، نگهداشت و بازدید دوره‌ای از وسایل نقلیه با کارکرد عمومی کمتر مورد توجه قرار گیرند. سفرهای کوتاه به لحاظ تعداد بیشترین احتمال خطر را در بطن خود دارند اما کمترین برنامه‌ریزی برای آنها انجام می‌شود. این واقعه و آنچه در تابستان گذشته برای اردوی دانش‌آموزی رخ داد. ضرورت توجه به بیشتر به این معضل مهم را که متاسفانه اغلب قربانیان خود را از نسل جوان می‌گیرد آشکارتر می‌کند.

امیدواریم این واقعه دردناک همه دست اندرکاران موثر در این عرصه را آگاه‌تر سازد تا به این موضوع توجه جدی‌تری کنند و تلاش خود را بیفزایند. استاندارد سازی، نظارت و پایش و جدی گرفتن احتمال خطر می‌تواند راه‌گشای این تلاش باشد. شبکه تحقیقاتی سلامت در حوادث ترافیکی سال‌هاست برای این مهم فریاد می‌زند.

معضلات این عرصه پویا هستند اما برنامه‌ریزی‌ است. آنچه که مایه تاسف است این است که در برابر این قبیل حوادث راه حل‌های بی‌پشتوانه‌ای مثل تله‌کابین آن هم برای تردد 40 هزار دانشجو ارائه می‌شود و به عمق مسئله و راه حل‌های ساده و شدنی آن توجه نمی‌شود و با دادن آدرس غلط، سرمایه‌های ملی به جیب مال اندوزان سرازیر می‌شود. ما به نوبه خود برای پشتیبانی علمی و مستند از اقدامات در این عرصه اعلام آمادگی می‌کنیم.


خبرگزاری تسنیمwww.tasnimnews.com/fa/news/1397/10/05/1908640/


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1397/10/12        ساعت : 13:11     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد