امروز : دوشنبه 27 اسفند ماه 1397
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

پذیرش نه هزار بیمار تصادفی در بیمارستان رجایی شیراز

پذیرش نه هزار بیمار تصادفی در بیمارستان رجایی شیراز"رئیس بیمارستان شهید رجایی، گفت: در 6 ماه نخست سال 97، 17 هزار و 500 بیمار در اورژانس پذیرش شدند که از این تعداد 9 هزار بیمار به تصادفات رانندگی اختصاص دارد."

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، دکتر امیررضا مصباحی با بیان اینکه بیمارستان شهید رجایی، یک مرکز درمانی تخصصی تروما است، گفت: تروما به بیمارانی اطلاق می‌شود که به دلایلی در سوانح و حوادث مختلف مانند تصادفات رانندگی، سقوط از ارتفاع، ضرب و جرح، تیرخوردگی و خودکشی، آسیب دیده اند .

این متخصص ارتوپدی و فلوشیپ جراحی ستون فقرات افزود: بیمارستان حاج محمد اسماعیل امتیاز و مرکز فوریت پزشکی شهید رجایی، به عنوان مجهزترین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی فوریت های جراحی جنوب کشور، به تمامی مصدومان ترومایی خدمات ارایه می دهد .

وی مجموعه خدمات این مرکز تروما را شامل بخش های احیاء و اسکرین، اتفاقات، جراحی، داخلی، ارتوپدی، سی سی یو، آی سی یو، اتاق عمل، آزمایشگاه، رادیولوژی، سی تی اسکن، سونوگرافی، فیزیوتراپی و درمانگاه تخصصی عنوان کرد و ادامه داد: در این بیمارستان به بیماران و مراجعانی از استان فارس و استان های همجوار، به صورت بستری و سرپایی، خدمات رسانی می شود .

مصباحی گفت: متخصصانی از گروه های مختلف پزشکی مانند ارتوپدی، نوروسرجری، جراحی عمومی، توانبخشی و طب فیزیکی، کلیه و مجاری ادراری، داخلی، بیهوشی، ENT ، طب اورژانس، چشم، جراحی فک و صورت، جراحی پلاستیک، نورولوژی، قلب و عروق و پزشکی قانونی، به صورت شبانه روز در حال ارایه خدمات به مراجعان هستند .

این متخصص ارتوپدی، ادامه داد: این مرکز با 350 تخت فعال پذیرای بیماران است که از این تعداد، آمار میانگین ضریب اشغال تخت در طول سال، بالای 80 درصد است و در مواقع شلوغ سال مانند تابستان، ایام تعطیل و عید نوروز، آمار به بالای 95 درصد افزایش پیدا می کند .

رئیس بیمارستان رجایی با اشاره به وجود 54 تخت فعال در بخش مراقبت های ویژه (ICU) این بیمارستان، گفت: این تعداد تخت فعال در کشور و حتی در عرصه بین المللی، عددی قابل توجه محسوب می شود.

این فلوشیپ جراحی ستون فقرات، ادامه داد: 30 پزشک عمومی در کنار پزشکان متخصص و فوق تخصص، بر اساس پروتکل های مصوب گروه های مختلف در حال ارایه خدمت هستند، همچنین دو مجموعه اتاق عمل به صورت صبح و عصر و یک مجموعه اتاق عمل اورژانس به صورت شبانه روزی با حضور متخصص بیهوشی مقیم در این مرکز فعال است .

وی گفت: بیمارستان حاج محمد اسماعیل امتیاز، با دارا بودن درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی در تخصص های مختلفی مانند ارتوپدی، توانبخشی، جراحی عمومی، فک و صورت، پلاستیک و طب اورژانس، به بیماران سرپایی در نوبت صبح و عصر خدمات ارایه می دهد و کلینیک زخم این درمانگاه نیز برای بیماران سرپایی مبتلا به زخم های کرونیک و مزمن فعال است .

رئیس بیمارستان شهید رجایی شیراز به اجرایی شدن طرح توسعه بخش اورژانس و احداث ساختمان مرکز ام آر آی، گفت: نخستین دستگاه ام آر آی بدون نیاز به گاز هلیوم کشور برای استفاده در این مرکز درمانی خریداری شده و با اتمام کار ساخت پروژه عمرانی مرتبط، نصب و راه اندازی می‌شود.

مصباحی گفت: این بیمارستان با دارا بودن 9 بخش بستری جراحی و 296 تخت، 6 بخش مراقبت های ویژه با 54 تخت، در تمام سال و مواقع بروز بحران‌های و وقایع مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و ... چه وقایع مثبت، چه منفی، از برنده شدن تیم های ورزشی در مسابقات بین المللی تا اتفاقات ناگوار نظیر واژگونی اتوبوس و سقوط هواپیما و ... آماده ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی به بیماران است.

رئیس بیمارستان شهید رجایی شیراز با تصریح اینکه تیم پزشکی و درمانی این مرکز، بدون نیاز به مانور، همواره آماده باش هستند، گفت: معرفی این مرکز به عنوان بیمارستان منتخب در نخستین جشنواره مرکز پایش مراقبت های درمانی، دریافت نشان شافی، کسب رتبه های برتر حاکمیت بالینی و رتبه های ورزشی، از افتخارات این بیمارستان است.

مصباحی خاطرنشان کرد که سال گذشته این مرکز به 33 هزار و 400 مراجعه کننده در اورژانس بیمارستان رجایی خدمات رسانی شده است.


منبع: خبرگزاری ایسناhttp://fars.isna.ir/default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=54190


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1397/09/27        ساعت : 12:23     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد