امروز : چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه 1398
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

بیش از 50 درصد جانباختگان در حوادث ترافیکی، عابران پیاده هستند

بیش از 50 درصد جانباختگان در حوادث ترافیکی، عابران پیاده هستند"رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان نیشابور گفت: طی 8 ماه گذشته 56 درصد متوفیان حوادث ترافیکی در شهرستان نیشابور عابران پیاده بوده‌اند."

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ دوم جواد حقدادی عنوان کرد: رعایت قوانین و مقررات از مهم‌ترین شاخصه‌های توسعه و نشانه فرهنگ بالای ملی است که همه ما باید بارعایت آن الگوهای عملی و عینی برای فرزندان و آیندگان باشیم.

وی افزود: همه ما احتمالا وقتی می‌شنویم ماشین و عابر پیاده‌ای با هم تصادف کرده‌اند، حق را به عابر پیاده می‌دهیم و راننده ماشین را تنها مقصر این حادثه می‌دانیم اما قانون ما تحت شرایطی حق را به راننده نیز می‌دهد. متاسفانه از ابتدای سال جاری تاکنون از تعداد 16 نفر جانباختگان تصادف در سطح حوزه درون شهری شهرستان تعداد 9 نفر از آنان یعنی حدود 56 درصد عابران پیاده بوده‌اند و بقیه رانندگان و یا سرنشینان موتور سیکلت سوار که بدون کلاه ایمنی رانندگی می‌کردند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در ادامه با اشاره به ماده 215 آیین نامه راهنمایی و رانندگی بیان کرد: اگر فردی از معابر غیرمجاز عبور کند و حادثه‌ای پیش آید کارشناسان بخش تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی سهم تقصیر را برای عابر نیز لحاظ می‌کنند. ضمن این که کارشناسان مواردی مانند مسکونی یا‌ غیرمسکونی بودن، بزرگراه یا معبر اصلی، فرعی یا کوچه بودن یا امکان عبور برای عابر، وجود چراغ و علائم راهنمایی و رانندگی و سایر موارد موجود در محل را بررسی می‌کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیشابور گفت: با توجه به اینکه آسیب‌پذیرترین قشر کاربران ترافیکی در حوادث رانندگی عابران و موتور سیکلت سواران هستند به کلیه همشهریان وکاربران ترافیکی اعم از رانندگان، سرنشینان و عابران پیاده توصیه می‌شود نکات ایمنی در تردد را برابر وظایف و مسئولیت‌های مشخص شده که در قوانین و مقررات مختلف تشریح شده است، رعایت کنند چرا که آرامش و آسایش در سایه رعایت و احترام به قوانین است.


منبع: خبرگزاری ایسناhttps://www.isna.ir/news/97083015036/


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1397/09/03        ساعت : 23:30     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد