امروز : چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه 1398
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

دانش گرايي و مسئول سازي، لازمه تعالي ايمني فرهنگ ترافيكي است

دانش گرايي و مسئول سازي، لازمه تعالي ايمني فرهنگ ترافيكي است"گروه استان ها- مركزي- فرمانده انتظامي استان با اشاره به نقش مولفه های آموزشی در افزايش انضباط ترافيكي، كاهش حوادث رانندگي و تأمين ايمني سفر، دانش گرايي و مسئول سازي را لازمه تعالي ايمني و فرهنگ ترافيكي دانست."

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار"كيومرث عزيزي" در قرارگاه تصادفات گفت: يكي از مهمترين اقدامات راهبردي در تسهيل تردد شهروندان در معابر شهري و برون شهري، اصلاح معابر حادثه ساز و لازم است در اين رابطه از نظرات كارشناسان تصادفات استفاده شود.

وی با تأکید بر ضرورت نقش سازمان ها و مردم در توسعه امنيت، بيان کرد: مشاركت دستگاه ها و شهروندان در رفع مشكلات ترافيكي از اصلی ترین محورها در ایجاد امنیت است.

سردار عزیزی امنيت را زير بناي توسعه بشري دانست و ادامه داد: بی تردید پيشرفت كليه امور اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي جامعه منوط به برقراري امنيتي پايدار در سطح جامعه است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اين كه در رويكرد جامعه محوري، رابطه بین پليس و جامعه، رابطه اي متقابل و دو سويه است، افزود: تردیدی نیست که ارتباط متقابل پليس با جامعه، گره گشاي بسياري از مشكلات، معضلات و آسيب‌هاي اجتماعي خواهد بود.

فرمانده انتظامي استان با بیان اینکه رسالت مهم پليس تامين نظم و امنيت شهروندان است، تاکید کرد: کارکنان پلیس همواره بايد در بستر تعالیم اسلامی، با رفتار حسنه و مودبانه در تکريم ارباب رجوع کوشا باشند.

وی در زمینه حضور ماموران در صحنه تصادفات و گزارش هاي اعلامي از مرکز فوريت هاي پليسي 110، صداقت و سلامت کار را از وظايف اصلي پليس دانست و بیان کرد: با توجه به حجم گسترده مأموريت هاي پليس راه و راهور و مواجهه حضوري مأموران با شهروندان، نوع عمل و رفتار آنان بی تردید در ارزیابی شهروندان از عملکرد پلیس بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بيان اين كه کارکنان پلیس راه و راهور بايد از هوشمندترین نیروها باشند، خاطر نشان كرد: پليس راهنمايي و رانندگي بايد با هوشياري و توانايي در راستاي برقراري نظم و امنيت عبو ر و مرور و جلب رضايتمندي حداكثري مردم تلاش كنند.

وي مسئول سازي و ارتقاء دانش گرايي بين دستگاه هاي مرتبط با حوزه ترافيك را لازمه ارتقاء امنيت در اين حوزه دانست و تاکید کرد: در حوزه درون و برون شهري مسئولان نسبت به مرتفع کردن مشكلات در چارچوب قوانين اقدام کنند.

فرمانده انتظامي استان مركزي، بهره گيري هرچه بيشتر از ظرفيت دستگاه ها و همراه سازي آنها در حوزه امنيت ترافيكي را از سوی پلیس معاونت اجتماعی خواستار شد و گفت: بايد با برنامه ريزي فرهنگي، مسئول سازي در بين مديران و شهروندان نهادينه شده و همه آحاد جامعه مسئوليت خود را در اين حوزه به بهترين شكل ممكن انجام دهند.

سردار عزیزی در ادامه نگاه تحليلي و كارشناسي در حوزه تصادفات را مورد تبيين قرار داد و بیان کرد: برنامه ريزي ها در راستاي كاهش تصادفات همواره باید براساس شناسايي نقاط حادثه خيز، نوع وسايل نقليه، زمان تصادفات و تمامي مولفه هاي دخيل در وقوع تصادفات صورت بگیرد و توسط نهادهای اجرایی مرتبط در سطح جاده های درون و برون شهری، زيرساخت‌ هاي لازم ترافيکي فراهم شود.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: عامل انساني، جاده اي و خودرويي، از جمله علل اصلي وقوع تصادفات رانندگي بوده که لازم است توسط نهادهای اجرایی مرتبط زيرساخت‌ هاي لازم ایمنی در راستای پیشگیری از تخلفات مذکور صورت گیرد.

وی با اشاره به نقش تاثیر گذار استاندارد سازي و تعالي رفتار کارکنان در پيشبرد ماموريت ها، اظهار داشت: همواره بايد با مديريت صحيح و هدفمند در راستاي ارتقاء فرهنگ ترافيکي شهروندان و كاهش تصادفات اقدام كرد.

فرمانده انتظامي استان مركزي با تأکید بر بهره گيري هرچه بيشتر از ظرفيت های راهگشا و موثر دستگاه های فرهنگی و آموزشی و همراه سازي آنها در حوزه امنيت ترافيكي با پلیس های راه و راهور، تصریح کرد: تردیدی نیست که باید با برنامه ريزي فرهنگي و مسئول سازي در بين تمامی افراد جامعه، مسئوليت خود را در اين حوزه به بهترين شكل ممكن انجام دهیم.

این مقام مسئول بیان کرد: بی تردید شناسايي نقاط حادثه خيز و برخورد قاطع و بدون اغماض با تخلفات حادثه ساز و رانندگان خطر آفرين، حضور مثبت، تأثيرگذار و هدفمند مأموران پليس راه و راهور در جاده هاي درون و برون شهري و تعامل مطلوب و سازنده با سازمان هاي دخيل در امر ترافيك، در كاهش تصادفات و تلفات جانی تصادفات بسیار مؤثر است.

سردار عزیزی با تأكيد بر اينكه فرهنگ سازي ترافيكي و آموزش هاي خود مديريتي و خود كنترلي براي رانندگان از ديگر مؤلفه هاي مهم و تأثير گذار در كاهش تصادفات و حوادث رانندگي است، یادآور شد: صبر و حوصله هنگام رانندگي، پرهيز از هرگونه عجله و شتاب، پايبندي به قوانين و مقررات رانندگي و همكاري با مأموران پليس راه و راهور از اصول مهم یک رانندگي ايمن است که شهروندان با شروع سفرهای تابستانی بایستی بیش از پیش به این نکات توجه داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در پایان با قدرداني از زحمات شبانه روزي كاركنان پليس راه و راهور در اجرای طرح های ترافيكي، افزود: گرچه بررسي آمارها نشان دهنده اين واقعیت است که پليس های راه و راهور به جايگاه واقعي خود از نظر علمي، فکري و ابزاري نزديک ‌تر شده اند، اما بی تردید تا رسيدن به اهداف مورد نظر، بايد اقدامات ويژه‌اي در سطوح مختلف تصادفات درون و برون شهري صورت گيرد.


منبع: پایگاه خبری پلیس ایرانhttp://news.police.ir/News/fullStory.do?Id=280308


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1397/04/02        ساعت : 23:1     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد