امروز : دوشنبه 27 اسفند ماه 1397
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

جزئیات تصادفات نوروز 97 در گفت‌وگو با رییس پلیس راهور ناجا

جزئیات تصادفات نوروز 97 در گفت‌وگو با رییس پلیس راهور ناجا

Image result for ‫تصادفات نوروز 97‬‎

"رییس پلیس راهور ناجا جزئیات تصادفات نوروز 97 را تشریح کرد."سردار مهری در گفت‌وگو با خبرنگار سایت راهور افزود: طرح ترافیکی نوروز 97 از 24 اسفند 96 تا 15 فروردین 97 به اجرا در آمد که جا دارد از مردم عزیز و فهیم کشور که نسبت به سال گذشته با رعایت قوانین و مقررات رانندگی رفتارهای قابل قبولی را به لحاظ ترافیکی در طول سفرهای نوروزی داشتند و از همه سازمان‌ها، نهادهای امدادی، خدماتی، درمانی، انتظامی، آموزشی، رسانه‌ای و ... که زحمات زیادی را برای خدمات‌رسانی به شهروندان متحمل شدند، تشکر کنم. در عین حال از همکاران خودم در پلیس راهور که به عنوان نوروزبانان بی‌نوروز و به صورت شبانه‌روز و دور از خانواده به مدیریت و کنترل ترافیک و ارایه خدمات به هموطنان اقدام کردند، تشکر ویژه دارم.

وی افزود: آمار تصادفات و حوادث رانندگی در طول اجرای طرح نوروزی موید آن است که با وجود افزایش 15 درصدی ترددها نسبت به سال گذشته و شماره‌گذاری حدود 1.6 میلیون وسیله نقلیه در سال 96 و صدور 1.5 میلیون جلد گواهینامه برای متقاضیان جدید و بر اساس شاخص – کشته در هر 10 هزار وسیله نقلیه – شاهد کاهش متوفیان بر اساس این شاخص هستیم؛ اما به لحاظ عدد مطلق تصادفات به عنوان شاخص اجرای طرح، افزایش 38 نفر فوتی و به عبارتی افزایش 9 درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته را داریم.

رییس پلیس راهور ناجا گفت: آمارها موید آن است که تصادفات منجر به فوت درونشهری نسبت به سال گذشته تغییری نداشته و در آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و راههای اصلی که پلیس به انواع مختلف در آن حضور داشته، با کاهش تصادفات رو به رو بوده‌ایم ولی در معابر فرعی با افزایش جانباختگان به تعداد 38 نفر مواجهیم که پلیس در این گونه محورها حضور کمتری دارد.

وی افزود: در زمان اجرای طرح نوروزی بیشترین ترددها مربوط به استان‌های البرز، تهران، مازندران، گیلان، قم، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی بوده است.

رییس پلیس راهور ناجا گفت: همچنین بیشترین متوفی سرصحنه مربوط به استان‌های فارس، کرمان، اصفهان، سیستان و بلوچستان و خوزستان و کمترین متوفی سرصحنه مربوط به استان‌های ایلام، کهگیلویه و بویر احمد، کردستان، اردبیل و چهارمحال و بختیاری بوده است.

وی تاکید کرد: در روزهای 24، 27 و 28 اسفند 96 و 4، 5، 8، 9، 10، 13 و 14 فروردین 97 با افزایش جانباختگان مواجه بودیم و در روزهای 25 و 26 اسفند 96 و یک، 2، 3، 6، 7، 11 و 12 فروردین 97 نیز با کاهش جانباختگان مواجه بودیم.

به گفته وی علی‌رغم افزایش سفرهای هوطنان در این ایام، گره ترافیکی بجز در 2 محور نداشتیم که با اتخاذ سیاست‌ها و تدابیر میدانی مشکلات ترافیکی به حداقل رسید.

وی در پایان ضمن قدردانی از همه سازمان‌های دخیل در طرح نوروزی به علل عمده تصادفات در این مدت اشاره و خاطرنشان کرد: مهمترین عوامل تصادفات نوروزی عدم توجه به جلو در حین رانندگی، خستگی و خواب آلودگی و سرعت و سبقت غیرمجاز بوده است که حدود 85 درصد تصادفات رانندگی را در این ایام شامل شده است که قطعا همه این‌ها توسط کاربران ترافیکی قابل پیش‌بینی و پیشگیری است و امیدوارم رانندگان با رعایت فرهنگ صحیح رانندگی زمینه کاهش تصادفات را با همراهی و هماهنگی همه سازمان‌های ترافیکی، انتظامی، امدادی و خدماتی فراهم کنند.


منبع: سایت راهورhttp://rahvar120.ir/index.jsp?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=146&newsview=3966


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1397/01/25        ساعت : 2:23     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد