امروز : شنبه 29 دی ماه 1397
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

تکیه بر فرهنگ صحیح رانندگی تنها راه کاهش حوادث است

تکیه بر فرهنگ صحیح رانندگی تنها راه کاهش حوادث است

Related image

"اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: تکیه بر فرهنگ صحیح رانندگی تنها راه کاهش خسارات و پایین آوردن ضریب خطای انسانی در حوادث ترافیکی است."فتح‌الله حقیقی روز سه شنبه در بازدید سرزده از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی، افزود: جاده های برون شهری استان مرکزی از مسیرهای مهم و پرتردد کشور است و علاوه بر اقدامات بهبود ایمنی و فنی باید در حوزه فرهنگ ترافیکی برنامه های هدفمند بیشتری اجرایی شود.

وی بیان کرد: خطای انسانی در صدر علل اصلی حوادث رانندگی در استان مرکزی است که می طلبد اقدام های فرهنگی در این خصوص روز به روز افزایش یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: در سال های گذشته آمار حوادث رانندگی در جاده های این استان بالا بود اما با تلاش شبانه روزی پلیس راه و سایر دستگاه های متولی، آمار فوت ناشی از حوادث ترافیکی در تعطیلات نوروز امسال تاکنون کاهش داشته است.

حقیقی اظهار کرد: انتظار است در سال جاری با تمهیدات ویژه رتبه مناسبی در خصوص کاهش حوادث رانندگی منجر به فوت در این استان کسب شود.

وی گفت: اقدام های مناسبی در این راستا انجام شده از جمله نصب دوربین‌های ثبت سرعت، دوربین‌های ثبت عمومی وسایل نقلیه و اصلاح هندسی موانع اما بخش عمده تکمیل کننده این زنجیره برعهده رانندگان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: از زمان آغاز طرح ترافیکی نوروزی امسال تاکنون بیش از هفت میلیون خودرو در جاده های این استان تردد داشته و با وجود افزایش پنج درصدی ترددها، حوادث رانندگی منجر به فوت در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه قبل، 10 درصد کاهش دارد.

طرح ترافیکی نوروزی استان مرکزی از 24 اسفندماه سال 96 همزمان با سراسر کشور آغاز شده و تاکنون 17 نفر بر اثر حوادث رانندگی در جاده های این استان جان خود را از دست داده اند.


منبع: خبرگزاری ایرناhttp://www.irna.ir/fa/News/82872459


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1397/01/10        ساعت : 22:30     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد