امروز : چهارشنبه 28 آذر ماه 1397
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

۳۰ درصد جراحی‌های دهان، فک و صورت مربوط به حوادث است

۳۰ درصد جراحی‌های دهان، فک و صورت مربوط به حوادث است

خبرگزاری فارس: ۳۰ درصد جراحی‌های دهان، فک و صورت مربوط به حوادث است

"رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت با اشاره به اینکه هر ماه به طور متوسط در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران ۸۰ عمل جراحی دهان، فک و صورت صورت می‌گیرد، گفت: بیش از ۳۰ درصد این جراحی‌ها مربوط به تروما است."

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، محمد بیات در حاشیه شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن جراحان دهان، فک و صورت اظهار داشت: هر ماه به طور متوسط در بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران 80 عمل جراحی در حوزه دهان، فک و صورت انجام می‌گیرد که بخش مهمی از این جراحی‌ها که بیش از 30 درصد بوده مربوط به حوادث تروما است.

وی افزود: جراحان فک و صورت ایران به لحاظ دانش بسیار غنی بوده و هیچ کمبودی در زمینه توانمندی جراحان نداریم البته مشکل ما در موضوع محدودیت امکانات نوین است که ما کمتر دسترسی به آن داریم.

وی افزود:‌در گذشته برخی از استان‌ها جراح دهان، فک و صورت نداشت و در حال حاضر حداقل مرکز همه استانها از این خدمات بهره‌مند هستند.

رئیس انجمن جراحان دهان، فک و صورت تصریح کرد:‌در حال حاضر هیچ نیازی به اعزام بیماران به خارج از کشور در حوزه جراحی دهان، فک و صورت نداریم و خوشبختانه موفقیت‌ها در این زمینه بسیار زیاد بوده است.

این فلوشیپ جراحی ترمیمی صورت گفت: با اجرای طرح تحول سلامت، رشته جراحی دهان، فک و صورت بسیاری از خدمات آن تحت پوشش بیمه‌ نیست چرا که به دلیل گرانقیمت بودن و یا اینکه جراحی زیبایی تلقی می‌شود، تحت پوشش این طرح قرار نگرفته است و تنها جراحی‌های کاربردی طرح تحول برای آنها اجرا شده است.منبع: خبرگزاری فارسhttp://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13961125000434


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1396/11/27        ساعت : 11:46     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد