امروز : شنبه 29 دی ماه 1397
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

هفت تا ده درصد از مردم ایران به خدمات توانبخشی نیاز دارند

هفت تا ده درصد از مردم ایران به خدمات توانبخشی نیاز دارند

خبرگزاری فارس: 7 تا 10 درصد از مردم ایران به خدمات توانبخشی نیاز دارند

"مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی گفت: حداقل 7 تا 10 درصد از جمعیت ایران دچار نوعی ناتوانی اولیه و یا ناتوانی ناشی از حوادث و بیماری‌ها هستند و به خدمات توانبخشی نیاز دارند."

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد تقی جغتایی در مورد خدمات توانبخشی در کشور اظهار داشت:با توجه به شیوع بالای حوادث، بلایای طبیعی و حوادث ترافیکی و جاده‌ای، رشد بیماری های مزمن به دلیل سبک زندگی جدید و صنعتی شدن جامعه، افزایش امید به زندگی در بدو تولد و افزایش جمعیت سالمندان، توجه جدی سیاست گذاران و متولیان حوزه سلامت به گسترش خدمات توانبخشی را ضروری کرده است.

وی یادآور شد: افزایش کمیت و کیفیت ارائه خدمات توانبخشی بدون بهره گیری از فناوریهای این حوزه، امکان پذیر نیست و در همین زمینه، توسعه این فناوریها به عنوان یکی از سه هدف اصلی سازمان بهداشت جهانی در برنامه عملیاتی 2014 تا 2021 گنجانده شده است.

مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی با اشاره به برگزاری سیمنار فناوری‌های توانبخشی، شرایط فعلی کشور و افق پیش روی آن، گفت: تکنولوژی های توانبخشی امروز بخش مهمی از خدمات این حوزه است و هدف ما این است که تکنولوژی های توانبخشی را با مشارکت دانشکده های پزشکی، متخصصان توانبخشی و بالینی و مهندسان پزشکی در کشور توسعه دهیم.

جغتایی تصریح کرد: در این سمینار، تکنولوژی های روز دنیا در حوزه توانبخشی معرفی و از شرکت های دانش بنیان خواسته می شود که این تکنولوژی ها را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، در کشور تولید کنند. همچنین در حاشیه این سمینار، نمایشگاهی از محصولات شرکت های دانش بنیان موفق در حوزه توانبخشی برپا می شود.

وی در پایان گفت: در سمینار فناوری‌های توانبخشی، شرایط فعلی کشور و افق پیش روی آن که 17 دی ماه در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود، جمعی از معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت، روسای دانشکده های فنی دانشگاه های کشور، مدیران گروه های رشته‌های توانبخشی، بالینی و طب توانبخشی، فیزیکی، نورولوژی و ارتوپدی و سازمان های مردم نهاد حضور خواهند داشت.


منبع: خبرگزاری فارسhttp://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13961011000476


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1396/10/15        ساعت : 13:12     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد