امروز : شنبه 29 دی ماه 1397
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

هدف جامعه ایمن شناسایی آسیب‌ها و ارائه راهکارهاست

هدف جامعه ایمن شناسایی آسیب‌ها و ارائه راهکارهاست"سرپرست فرمانداری شهرضا با بیان اینکه شناسایی آسیب‌ها و ارائه راهکار هدف جامعه ایمن است، گفت: پیشگیری از حوادث ترافیکی، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی مانند خشونت‌های خانگی، اعتیاد و پیشگیری از حوادث در خانه، محیط کار و مکان‌های عمومی از شاخص‌های جامعه ایمن به شمار می‌رود."

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرضا، محمدحسین داراب عصر امروز در جلسه کمیته جامعه ایمن شهرضا با اشاره به عدم رعایت قانون توسط بعضی از رانندگان سرویس مدارس در شهرضا اظهار کرد: سرویس‌های مدارس بیش از حد ظرفیت دانش‌آموز سوار می‌کنند، نباید جان بچه‌های مردم به خطر بیفتد.

وی با بیان اینکه سوار کردن دانش‌آموز بیش از ظرفیت خودرو از تخلفات بارز است، گفت: رانندگان برای پیشگیری از حوادث ناگوار از سوار کردن دانش‌آموزان خارج از ظرفیت خودرو خودداری کنند و با توجه به فرا رسیدن فصل سرما خودرو را به سیستم گرمایشی مناسب تجهیز کنند.

سرپرست فرمانداری شهرضا با بیان اینکه شناسایی آسیب‌ها و ارائه راهکار هدف جامعه ایمن است، افزود: پیشگیری از حوادث ترافیکی، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی مانند خشونت‌های خانگی، اعتیاد و پیشگیری از حوادث در خانه، محیط کار و مکان‌های عمومی از شاخص‌های جامعه ایمن به شمار می‌رود.

غلامرضا اسماعیل‌پور جانشین پلیس راهور شهرضا در ادامه جلسه گفت: از اول مهر تاکنون پلیس راهور شهرضا به 35 مدرسه مراجعه و به دانش‌آموزان اعلام کرده‌ایم اگر سرویس مدرسه‌ای بیش از حد مجاز سوار کند به مدیر مدرسه برای انعکاس به آموزش‌ و پرورش اعلام کنند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان باید تخلفات سرویس‌های مدرسه را گزارش دهند، افزود: گشت راهنمایی و رانندگی در طول روز با گشت‌زنی در سطح شهر اگر تخلفی را در سرویس مدارس ببیند با آن برخورد می‌کند.

* واحدهای آموزشی فرسوده در شهرضا باید مرمت و بازسازی شوند

سید مسعود میرشجاعی مسؤول دفتر نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه با بیان اینکه واحدهای آموزشی فرسوده در شهرضا باید مرمت و بازسازی شوند، بیان داشت: شورای شهر باید تأمین تجهیزات ایمنی برای واحدهای آپارتمانی در سروستان را پیگیری کنند تا به نتیجه برسد.

وی با اشاره به استاندارد نبودن زیرگذر شهرک رازی شهرضا و سقوط بار ماشین‌های سنگین، افزود: اداره راه و شهرسازی و شرکت شهرک‌های صنعتی با سرمایه‌گذاری مشترک باید مشکل زیرگذر شهرک رازی شهرضا را حل کنند، بحث اقتصاد ملی مطرح است.

مسؤول دفتر نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طراحی آسمان‌نمای سیار، بیان داشت: دو جوان در شهرضا یک آسمان‌نمای سیار برای دانش‌آموزان و کسانی که به علم نجوم علاقه‌مند هستند، طراحی کردند.

وی افزود: بیش از 50 میلیون تومان هزینه طراحی این آسمان‌نما شده است، شهرداری در صورت امکان مکان ثابتی را برای این آسمان‌نما مشخص کند تا سرمایه‌گذاری آنها دائمی شود.

* فوت 30 نفر در استان اصفهان بر اثر گاز گرفتگی

رسول قرائتی رئیس شرکت گاز شهرضا نیز در این جلسه با بیان اینکه آمار گاز گرفتگی با تصادف در رقابت است، گفت: در استان اصفهان سال گذشته 40 نفر با گاز منواکسیدکربن مسموم شدند که 30 نفر از آنها فوت کردند.

وی با بیان اینکه شرکت گاز شهرضا آمادگی دارد برای آگاه کردن شهروندان دوره‌های آموزشی برگزار کند، تأکید کرد: 75 درصد از حوادث گاز گرفتگی مربوط به دودکش‌ها است.

ابراهیم علی‌اکبری معاون عملیات آتش‌نشانی شهرضا در ادامه جلسه، افزود: با توجه به زلزله‌های اخیر در کشور مقاوم‌سازی ساختمان‌ها توسط سازمان نظام مهندسی در حال انجام است.

وی با اشاره به وضعیت مسکن مهر شهرضا، بیان داشت: کنتورهای گاز در ساختمان‌های مسکن مهر در مسیر خروج قرار گرفته است که براساس مقررات ملی ساختمان مشکل ایجاد می‌کند.

معاون عملیات آتش‌نشانی شهرضا با اشاره به اینکه 70 درصد ایمنی ساختمان‌ها در برابر حریق مربوط به تأسیسات برق و مکانیک ساختمان است، افزود: در جلسه‌ای که برای ایمنی ساختمان‌های مسکن مهر تشکیل شد مقرر شد ساختمان‌های 20 واحدی مساحتی را به عنوان انباری برای چینش کنتورهای گاز پیش‌بینی کنند.

وی با اشاره به مبحث 3 مقررات ملی ساختمان، اذعان کرد: معماران باید در طراحی نقشه‌های ساختمان‌های چند طبقه مکانی را برای تجمیع کنتورهای گاز مشخص کنند تا هنگام بروز حادثه از مسدود شدن راه‌های خروج جلوگیری شود.

علی‌اکبری با بیان اینکه براساس مقررات، ساختمان‌های جدید که در سطح شهر ساخته می‌شود باید برای کنتورهای گاز مکان جدیدی تعریف شود، افزود: سیستم‌های آب آتش‌نشانی در آپارتمان‌های شهرستان در حال طراحی است.


منبع: خبرگزاری فارسhttp://isfahan.farsnews.com/news/13961006001440


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1396/10/08        ساعت : 17:47     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد