امروز : چهارشنبه 28 آذر ماه 1397
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

اختلالات خواب از عوامل بروز حوادث جاده‌ای است

اختلالات خواب از عوامل بروز حوادث جاده‌ای است

مصدومیت ۲۲ کارگر در تصادف مینی بوس با نیسان در جاده آذرشهر - تبریز

"رییس کنگره روانشناسی ترافیک گفت: چرخه‌ خواب در سنین مختلف متفاوت است. در افراد بزرگسال یک تا دو دقیقه فرد به خواب عمیق می‌رود که بارها همین مسئله سبب حوادث ترافیکی و جاده‌ای شده است."

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری برنا، حسین پورشهریار در آستانه برگزاری کنگره روانشناسی ترافیک گفت: روانشناسی ترافیک و حمل و نقل به عنوان یک رشته‌ی بین رشته‌ای است که در اهمیت آن تردیدی نیست.

وی افزود: ما در مقایسه با بسیاری از کشورها در توجه به این مسائل تاخیر داریم و بخشی از آن به بین‌رشته‌ای بودن آن و بخش دیگر آن هماهنگی هایی است که باید بین نهادها و ارگانهای مربوط به حوزه ترافیک و حمل و نقل برمی‌گردد.

پورشهریار ادامه داد: در کنگره‌ امسال همه پنل ها علمی و سازمانی است. تلاش شده که در هر پنل یک یا دو عضو هیئت‌ علمی نیز وجود داشته باشد و امیدواریم کنگره به همگرایی علمی و عملی دست باید.

رییس کنگره روانشناسی ترافیک در خصوص اختلالات خواب در مسئله رانندگی گفت: تمرکز و توجه از عواملی است که می‌تواند سطح هوشیاری را افزایش و یا کاهش دهد و فعالیت های زیادی در این زمینه توسط وزارت بهداشت انجام شده است.

وی ادامه داد: چرخه‌ خواب در سنین مختلف متفاوت است به عنوان مثال در کودکان ۳۰ دقیقه طول می‌کشد که شخص به خواب عمیق برود اما در جوانان و افراد بزرگسال یک تا دو دقیقه فرد به خواب عمیق می‌رود که بارها همین مسئله سبب حوادث ترافیکی و جاده‌ای شده است.

نخستین کنگره ملی روانشناسی ترافیک با هدف کاهش تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن ۲۱ و ۲۲ آذرماه در مرکز همایش‌های بین المللی شهید بهشتی برگزار می‌شود.


منبع: خبرگزاری برناhttps://www.borna.news/


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1396/09/17        ساعت : 23:27     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد