امروز : چهارشنبه 28 آذر ماه 1397
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

جهت ارتقاء سطح سلامتی و اميد به زندگی چه کارهائی می توان انجام داد؟

جهت ارتقاء سطح سلامتی و اميد به زندگی چه کارهائی می توان انجام داد؟


سوال:
جهت ارتقاء سطح سلامتی و اميد به زندگی چه کارهائی می توان انجام داد؟


جواب:
بطور کلی عادات و روشهای بهداشتی و غير بهداشتی که افراد انجام می دهند، تعيين کننده سلامتی و اميد به زندگی آنان است.

در مورد افراد نخاعی ،" فعاليت جسمی" متناسب با سطح آسيب نورولوژيکی آنان بر روی سلامتی بسيار موثر است. به اين معنا که بهتراست حداقل ميزان حرکت ممکن و در صورت امکان اجرای حرکات ارادی عضلات بدن تامين شود.

از ديگر برنامه های سلامتی می توان به" برنامه مراقبتهای منظم و مناسب روده" و جلوگيری از يبوست شديد اشاره نمود. يک "برنامه مناسب کنترل ادرار" مي تواند از عفونت دستگاه ادراری پيشگيری نموده و از برگشت ادرار به کليه ها جلوگيری کند که در نتيجه به حفظ سلامت کليه ها در سنين بالاتر کمک می نمايد. همچنين" رژيم غذايی سالم و تغذيه مناسب" نيز بسيار مهم است. رژيم غذايی بايستی کم چرب بوده و کربوهيدراتهای سنتزی کمی داشته باشد و از نظر ترکيب پروتئين و کربوهيدراتهای طبيعی غنی باشد. همچنين رژيم غذايی سالم که حاوی فيبر کافی است جهت بهتر کردن کارکرد دوره ها و نيز کمک به بهبود برنامه دفع نقش به سزايی دارد.

جهت سلامت ريه ها از "مصرف سيگار" پرهيز کنيد. بخصوص از کشيدن سيگارهای دست دوم جدا" خودداری نمائيد.

در نهايت" انجام معاينات کلی بطور سالیانه" و بوسيله پزشک آشنا با مسائل ضايعات نخاعی بسيار مفيد خواهد بود و اطلاعاتی را به شما ارائه خواهد کرد که جهت سالم ماندن شما بسيار اهميت خواهد داشت.

عوامل زياد ديگری وجوددارند که بر سلامت و اميد زندگی افراد مبتلا به ضايعات نخاعی تاثير می گذارند. هر فردی لازم است که تصميم بگيرد چگونه می تواند سطح سلامت خود را بهبود بخشد و در جهت ارتقای آن گام بردارد. اين موضوع می تواند بصورت فردی و يا به شکل گروهی و يا طی هماهنگی با متخصص آشنا به ضايعات نخاعی صورت پذيرد. هر شخصی ممکن است با سئوالاتی که ذکرشد، مواجه شود. لذا تمامی افراد بايستی به کسب اطلاعات در مورد آنچه که می تواند در جهت زندگی سالم و مشکلات بهداشتی کمتر کمک نمايد ، بپردازند. افرادی که تصميم می گيرند که نقش فعالی در جهت تطبيق و حفظ روش مناسب زندگی خود داشته باشند قابل تحسين هستند.


****
منبع:مقاله: " آسيب نخاعی و اميد به زندگی"-مترجم:مهندس عباس كاشي (ohealth2007@yahoo.com)- انتشار : مركز ضايعات نخاعي جانبازان - تیر 1387برگرفته از:سایت: http://www.umshp.org/hp/resourse/sci/columns/doclife.shtml

 


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1396/06/24        ساعت : 15:36     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد