امروز : چهارشنبه 28 آذر ماه 1397
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

رفت و آمد به مدرسه

رفت و آمد به مدرسه

هر دانش آموز باید از خانه تا مدرسه و بالعکس، مسیری ایمن و بیخطر داشته باشد؛ چه از سرویس مدرسه استفاده کند و چه اینکه پیاده باشد.

متاسفانه در بسیاری از موارد، رفت و آمد به مدرسه، برای دانش آموزان، یک سفر خطرناک محسوب میشود. علت چیست؟

از یکسو تصادفات رانندگی علت اصلی مرگ و میر کودکان مدرسه ای در سراسر جهان است. معمولا امنیت کودکان بعنوان عابر پیاده یا سرنشین خودرو بیش از بزرگسالان در معرض خطرند. این موضوع، یک دلیل جدی برای توجه به آموزش اطفال برای عبور از معابر ونیز توجه ویژه به ایمنی سرویس مدارس می باشد.

از سوی دیگر، مسیرها، استاندارد ایمنی لازم را ندارند. بسیار مشاهده می شود که یک عابر پیاده برای طی یک مسیر درپیاده رو با چه مشکلاتی مواجه میشود: مثلا درجایی به دلیل ساخت وساز، تمام عرض پیاده رو  با مصالح ساختمانی و یا داربست و موانع دیگر مسدود شده است. درجای دیگر، پارک انبوه موتور سیکلت و حتی خودرو یا اشغال فضای عمومی با اجناس مغازه داران، عملا راهی برای تردد پیاده ها باقی نمی گذارد. به این موارد، عبور و مرور موتورسیکلت سواران از پیاده رو را هم باید افزود! همه این مسایل باعث میشود که عابر پیاده برای ادامه مسیر مجبور به استفاده از خیابان شود، و این یعنی افزایش احتمال خطر.

در زمینه عبور از عرض خیابان نیز مشکلات خاصی وجود دارد. مثلا نبودن خطوط یا پل عابر پیاده؛ عدم توجه کافی رانندگان به حق عابر پیاده؛ و یا عریض بودن خیابان (به ویژه خیابانهای یکطرفه) که به رانندگان مجال تغییر مسیر به لاین خلوت تر را میدهد و قدرت تصمیم ازعابر پیاده بیچاره گرفته میشود.

همه این موارد، امکان تردد ایمن را از عابر پیاده بویژه کودکان سلب می نماید.

امید که با رعایت قوانین توسط همگان، آموزش به دانش آموزان، و اتخاذ تدابیر ویژه بوسیله دست اندرکاران، این معضلات هرچه زودتر کاهش یابند.

 


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1391/09/14        ساعت : 11:25     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد