امروز : دوشنبه 27 اسفند ماه 1397
ساعت:
پایگاه آموزشی مقابله با مصدومیت - تروما

مراقبت از کودکان در پارک

7 مراقبت‌ از كودكان در پارك

 

تمام آرزوهای یك كودك در بازی‌های او خلاصه می‌شود، كودك هنگام بازی مسائل مختلفی را فرامی‌گیرد و در حقیقت بازی، رشد فكری كودك را بهبود بخشیده و مهارت‌های ارتباطی، ادراكی و ذهنی او را افزایش می‌دهد. بازی‌ها به دو دسته بازی‌های فكری و بازی‌های فیزیكی، تقسیم می‌شوند و تركیب هر دو سلامت جسم و روح كوك را تضمین می‌كند. كودكان هنگام انجام بازی‌های فیزیكی به مراقبت بیشتری نیاز دارند و این مراقبت هنگامی كه كودك در محیط‌هایی مانند پارك‌ها كه شلوغ هستند و وسایل بازی گوناگونی در آنها وجود دارد بیشتر نمود پیدا می‌كند. بنابراین برای محافظت از كودكان و تبدیل روز تفریح آنها به خاطره‌ای ماندگار، توجه به چند نكته ضروری است. اولین نكته برای مراقبت از كودكان در پارك‌ها انجام تحقیقات اولیه در خصوص وسایل بازی و ایمنی آنها، ایمنی محیط پارك، نحوه طرح‌بندی وسایل بازی، طراحی فضای سبز و دیگر جاذبه‌های پارك است.

تحقیق بعدی در خصوص بهترین زمان برای رفتن به پارك است، بعضی از پارك‌ها در طول هفته خلوت بوده و آن هنگام زمان مناسب‌تری برای تفریح كودكان است.

توجه به پیش‌بینی‌های وضعیت آب و هوایی از دیگر نكات بسیار مهم جهت محافظت از كودكان محسوب می‌شود. پوشیدن لباس‌های رنگ روشن، استفاده از عینك آفتابی و كلاه و كرم‌های ضدآفتاب ویژه كودكان برای محافظت از آفتاب‌سوختگی در روزهای آفتابی پیشنهاد می‌شود. در روزهای بارانی نیز همراه بردن چتر و لباس‌های بارانی به والدین توصیه می‌شود. در محیط‌های شلوغ احتمال گم شدن كودكان بسیار زیاد است بنابراین نوشتن اسم والدین و كودك روی یك برگه كاغذ به همراه شماره تماس والدین و قرار دادن آن در جیب لباس كودك و یا چسباندن آن به كمربند كودك مؤثر و مفید خواهد بود. هنگام ورود به پارك، آشنایی كودك با لباس‌های فرم نیروهای پلیس و كارمندان پارك هنگام گم‌شدن از دیگر نكات مهم در این خصوص است.

از نكات دیگر برای محافظت از سلامت كودكان اجتناب از مصرف بیش از حد تنقلات و فست‌فودهای موجود در پارك‌ها است.

منبع: http://mihan-mag.mihanblog.com/post/604

 

 


 نوشته شده توسط : Admin      در تاريخ : 1391/09/09        ساعت : 17:3     

تعداد نظرات (0)
بازگشتامتیاز شما به این مطلب :  

     
نظر شما در مورد این مطلب :
     
نام :
آدرس سایت :  
ایمیل  :  
پیام * :
  1. کلیه مطالب عنوان شده باید  منطبق با  اصول و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  2. مطالب پس از تایید مدیر سایت قابل مشاهده برای عموم خواهد بود.
  3. در صورت تمایل به  ثبت آدرس سایت  ، آنرا با فرمت http://www.yourWebSite.com  وارد نمایید.
  4. درصورت تمایل به ثبت  ایمیل ، آنرا با فرمت emailAddress@EmailProvider.com  وارد نمایید

نظرات دوستان

هيچ مقداري پيدا نشد